WhatsApp
TR EN

Vaginoplasti ( vajina daraltma ameliyatı )

Vaginoplasti ( vajina daraltma ameliyatı )

Vaginoplasti ( vajina daraltma ameliyatı )

Vajinoplasti,  vajinayı daraltmak için kullanılan önemli bir cerrahi prosedürdür. Yaşlılık ve vajinal doğum sonrası oluşan vajinal gevşekliği tersine çevirmek için yapılabilir. Ayrıca vajinanın doğuştan gelen kusurları, tümörler veya travma nedeniyle oluşan şekil bozukluklarını düzeltmek içinde kullanılır.

Gevşemiş,  esnekliği artmış vajina duvarını cerrahi olarak sıkılaştırmak, cinsel isteklerin artmasını garanti edemez, çünkü arzu, uyarılma ve orgazm, duygusal, ruhsal ve kişiden kişiye değişen birçok faktörün sonucunda oluşan kişisel tepkilerin sonucunda oluşur. Dolayısıyla bazen vajinoplasti ameliyatı, vajinanın daraltmasını sağlarken, beklenilen cinsel mutluluğun karşılanmaması, ilişki sırasında ağrı, vajen dokusunun ameliyat olunan kısmındaki dokuda sertleşme meydana gelmesi gibi problemlere sebep olabilir.

Vajinal doku gevşekliği cerrahi dışı yöntemlerle de, lazerle veya bazen sadece ‘Kegel egzersizleri’ ile zayıf, gevşek vajinal kasların güçlenmesini sağlayabilir ve cinsel uyarılmayı artırabilir.

Sonuç olarak size en uygun tedavi şeklini belirlemek için mutlaka muayene olunması, teşhisin doğru konulması ve sonrasında uygun yöntemin seçilmesi gerekir.

Yukarı Çık