WhatsApp
TR EN

SAĞLIĞINIZ ÖNEMLİDİR

SAĞLIĞINIZ ÖNEMLİDİR

SAĞLIĞINIZ ÖNEMLİDİR

SAĞLIĞINIZ ÖNEMLİDİR

Sevgili dostlar, dünyaya gözümüzü açtığımız anda, hem yaşamaya, hem de ölmeye başlarız. Ne kadar ilginç değil mi? Yaşam bir mucize gibi başlarken, ölüm sürecimizin ilk nefeslerini de alıyoruz. Her yaşadığımız günü sevinciyle, kederiyle iliklerimize kadar hissederek bitirip uykuya dalar, bir günü geride bırakır, güneşin ilk ışıklarıyla kuş cıvıltılarının büyüleyici atmosferinde yeni ve umut dolu bir güne daha uyanırken, son güne bir gün daha yaklaşmış olmanın paradoksunu hiç hissetmeyiz.
Dualite evreninin küçük mucizeleriyiz;
Mutluluk ve elem,
Güzellik ve çirkinlik,
Deha veya zihinsel engellilik, kısaca dualite, hayatımızın, yaşamımızın her anında, adeta hücrelerimizde.
Genetik kodlarımızı biz seçmedik.
Ailemizi, toplumumuzu, sosyal çevremizi hayata başlarken biz seçmedik.
Ama çaresiz de değiliz. Aklımız var. Yaşama gücümüz, enerjimiz, sevgimiz ve sevdiklerimiz var. Dualitenin tüm zorlukları yaşam mücadelemizi kutsuyor.

Yaşama ve dünyaya umutla sarılırken, melekleri kıskandırıyoruz. Dualitenin negatif boyutu olmasa bu mümkün olabilir miydi? Bu nedenle, işte hayret edilecek bir şeydir ki, iyi ki varsın negatif dualite diyerek hayatın, yaşamın, negatif enerjisine, zorluklara, umutla göğüs geriyoruz.

Şu var ki, bu hengamede çok önemli bir değerimizi ihmal ediyoruz; Sağlığımızı.
Yeterince spor yapmıyoruz. Sağlıklı beslenmiyoruz. Kilomuza dikkat etmiyoruz. En önemlisi, genellikle hasta olmadan, doktora gitmiyor ve bazen de doktorumuzun önerilerini uygulama konusunda pek de kararlı olmayabiliyoruz.
Vücudumuzun, sağlığımızın, yaşamımızın kıymetini bilelim. Hasta olmayı beklemeden doktorumuzu ziyaret edebilelim. Bunu hem kendimize, hem de sevdiklerimize ve bizi sevenlere borçluyuz.

Dr.Giray Üçkök

İç Hastalıkları Uzmanı

Yukarı Çık