WhatsApp
TR EN

O-Shot ve Genital PRP

O-Shot ve Genital PRP

O-Shot ve Genital PRP

O-Shot ve Genital PRP

Kadınların %50’sinin cinsel ( haz, uyarılma ve orgazm) ve idrar fonksiyon bozukluğundan etkilendiği tahmin edilmektedir. O-Shot trombosit bakımından zengin plazma (PRP) enjeksiyonu, cinsel ve idrar fonksiyon bozukluğu olan kadınlar için çığır açan bir tedavidir.

Vajinal PRP tedavisi, bir kadının sağlıklı cinsel fonksiyonunu destekleyen kasları ve dokuyu canlandıran ‘O-Shot’ adı verilen basit bir enjeksiyon şeklidir. Arzu, uyarılma ve orgazm problemi yaşayan veya acı veren cinsel ilişki ile mücadele eden birçok kadın, tedavi sonrası mükemmel sonuçlar elde etmiştir. Vajinada kayganlığı artırarak menapozda yaşanan vajinal kuruluğu azaltır, ağrılı cinsel ilişkiyi ve ilişki esnasındaki kanamayı azaltır.

O-shot vajinal, genital ve klitoral dokudaki kollajen ve kan damarlarını artırarak daha genç ve daha sağlıklı yapı oluşturur. Bu da hastaların libido ve orgasm promlemlerini iyileştirmesine katkı sağlar.

PRP enjeksiyonları ayrıca zayıflamış mesane kaslarını canlandırabilir. Stres inkontinansı olan kadınlar için - öksürürken veya hapşırırken idrarını sızdıran - PRP enjeksiyonları kontrolün yeniden kazanılmasına yardımcı olabilir.

PRP dış genital bölgede büyük dudaklara da yapılabilir. Böylelikle dokunun yenilenmesi ve gençleşmesi sağlanmaktadır. Ayrıca liken atrofikus, kronik vulvar dermatitler, vulvar vestibülit sendrom gibi dış genital yapının döküntülü veya ağrılı hastalıkların tedavisine yardımcı olur.

Özet olarak O-Shot, birden fazla faydaya sahip çığır açan bir terapidir;

-Artan cinsel istek

-Stres inkontinans tedavisi (öksürürken veya hapşırırken idrarını sızdıran)

-Artan vajinal duyarlılık ve zevk

-Artan doğal vajinal kayganlık

-İlişki sırasında azalan ağrı

-Vajinal orgazm olma yeteneğinin arttırılması

-Dış genital yapının gençleştirilmesi ve döküntülü hastalıklarının tedavisi

Yukarı Çık