WhatsApp
TR EN

Lazerle Vajina Renk Açma ve Beyazlatma

Lazerle Vajina Renk Açma ve Beyazlatma

Lazerle Vajina Renk Açma ve Beyazlatma

Lazerle Vajina Renk Açma ve Beyazlatma

Dış genital alana vulva denir. Vulvada östrojen ve güneş ışığının etkisiyle kararma, esmerleşme ve koyulaşma oluşabilir. Östrojen hormonu dış genital bölge üzerinde renk pigmentleri (melanosit) salgılayan hücreleri güneş ışığının etkisiyle harekete geçirir ve rengin koyulaşması meydana gelir. Bunun haricinde genital bölgedeki deride koyulaşmaya sebep olabilen durumlar;

-Gebelik

-Doğum kontrol hapları

-Polikistik over sendromu

-Genital bölgeye uygulanan lazer epilasyon

-Hormonal bozukluklar ve cilt hastalıkları

Günümüzde lazer ile renk açıcı tedaviler; ‘genital bölge beyazlatma’, ‘renk ağartma’, ‘genital alan renk açma’ tedavileri uygulanabilmektedir. Lazerle genital alan renk açma ‘labial whitening’ veya ‘vulvar whitening’ olarak da bilinmektedir.

Teknolojinin hız kesmeden ilerlemesi, genital bölge renk açma içinde yeni tedavi metodları gelişmesine sebep olmuştur. Bunların başında da cilt beyazlatma için uygulanan lazer tedavisi gelmektedir. Lazer ile yapılan cilt beyazlatma tedavisi cildin beyazlaşmasını sağladığı gibi ciltteki istenmeyen lekeleri de tedavi eder. Sonuç olarak dış genital yapıları daha doğal bir görünüme kavuşturur.

Lazerle renk açma işlemi için genelde tek seans yeterli olur, ama bazı durumlarda birden çok uygulama gerekli olabilir.

Yukarı Çık