WhatsApp
TR EN

Bazı Hastalıklar Vardır...

Bazı Hastalıklar Vardır...

Bazı Hastalıklar Vardır...

Bazı hastalıklar vardır sizi doktora götürür tedavisini olur ve iyileşirsiniz.
Bazı hastalıklar vardır sizi doktora götürür fakat iyileşmesi aylar veya yıllar sürer ama sonunda iyileşirsiniz.
Bazı hastalıklar vardır sizi doktora götürür fakat artık o hastalık arkadaşınız olur bir ömür boyu onla beraber yaşarsınız.
Ve bazı hastalıklar vardır sizi rahatsız eder, paylaşamazsınız kimseyle, konuşmaya anlatmaya çekinirsiniz , anlattığınızda sanki sadece sizde varmış gibi hissedersiniz. Hatta doktora anlatırken bile tereddüt edersiniz. 


Ama aslında paylaştığınızda, tedavisinin sadece bir enjeksiyonla veya küçük bir müdahele ile olacağını öğrenirsiniz. Problemin kendisinin aklınızda büyüttüğünüz kadar olmadığını görürsünüz.
Aslında herşey bir adımla başlar.
Neden bahsettiğimizi eminim sizde merak etmişsinizdir. Toplumda her iki bayandan birinde görülecek kadar sık olan fakat saklanılan doktora gidilmeye tereddüt edilen problemler cinsel fonksiyon bozuklukları ve dış genital organlardaki şekil bozuklukları olarak isimlendirebiliriz.
Bu durumlar ;
-Özellikle zor doğum, iri bebek doğumu gibi durumlarda kendiliğinden veya doğum kesisi ile oluşan dış genital bölgede ki yara izleri, vajen genişlemesi ve sarkmalar
-Doğuştan olabilen dış genital organlardaki şekil bozuklukları, iç dudak ( labium minus) sarkmaları veya boyut farklılıkları
-Menopozla ortaya çıkan vajen dokusunda elastikiyet kaybı ve buna bağlı oluşan kuruluk ve ilişki sırasında oluşan ağrı veya kanama
-İlişki sırasında orgazm olamama , haz alamama
-Bikini bölgesi ciltteki kararmalar
-Öksürüken idrar kaçırma, hapşırırken idrar kaçırma, idrar tutamama
-İleri yaşlarda dış genital organların soluklaşması, hacminin azalması, cilt katlantıları ve sarkmaların olması
- Gebelik sonrası karında oluşan çatlaklıklar
Bunlar gibi birçok problemin tedavisinde teknolojininde ilerlemesiye birlikte, lazer veya radyofrekans uygulamaları ile yüksek oranda başarı elde edilmesi mümkün hale gelmiştir.
Zor gibi gözüken fakat tedavisi kolay olan problemlerinizi ertelemeyin..

Yukarı Çık