WhatsApp
TR EN

Vaginoplasti ( vajina daraltma ameliyatı )

Vaginoplasti ( vajina daraltma ameliyatı )

Vaginoplasti ( vajina daraltma ameliyatı )

Vajinoplasti, çeşitli tıbbi endikasyonların bulunduğu vajinayı daraltmak için kullanılan önemli bir cerrahi prosedürdür. Yaşlılık ve vajinal doğum sonrası oluşan vajinal gevşekliği tersine çevirmek için yapılabilir. Ayrıca vajinanın doğuştan gelen kusurları, tümörler veya travma nedeniyle oluşan şekil bozukluklarını düzeltmek içinde kullanılır.

Vajinal dokuların gevşediği ve uzayabildiği doğru olsa da, vajinal dokuyu kendiliğinden cerrahi olarak sıkılaştırmak, cinsel isteklerin artmasına garanti edemez, çünkü arzu, uyarılma ve orgazm, duygusal, ruhsal ve kişiden kişiye değişen birçok faktörün sonucunda oluşan kişisel tepkilerin sonucunda oluşur. Dolayısıyla bazen sadece vajinoplasti ameliyatı, vajinanın daraltmasını sağlarken, beklenilen cinsel mutluluğun karşılanmaması, ilişki sırasında ağrı, vajen dokusunun ameliyat olunan kısmındaki dokuda sertleşme meydana gelmesi gibi problemlerede sebep olabilir.

Vajinal doku gevşekliği cerrahi dışı yöntemlerle de, lazerle veya bazen sadece ‘Kegel egzersizleri’ ile zayıf, gevşek vajinal kasları tonlayabilir ve cinsel uyarılmayı artırabilir.

Sonuç olarak size en uygun tedavi şeklini belirlemek için mutlaka muayene olunması, teşhisin doğru konulması ve sonrasında uygun yöntemin seçilmesi gerekir.

Online Randevu Al

Online randevu alarak işlemlerinizin daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz. Önceden rrandevu alarak sıra beklemezsiniz.

Yukarı Çık